kastracia-veterinar

Diskusia o zdraví, veterinárnej starostlivosti, ochoreniach a úrazoch zvierat.

kastracia-veterinar

Poslaťod Bobina » Ned 10. Feb 2008 12:52:27

ahojte,potrebujem urychlene zistit nejakeho veterinara v Bratislavskom alebo Trnavskom kraji(hlavne najlepsie ak viete v okoli Pezinok,Trnava a tychto miest).myslim ale veta,kt. kastruje do 1000 Sk.lebo v TT poliklinike kastruje od 1500-2500.moj pes ma 8 kg,4 roky.neviete o niekom??ak ano,prosim dajte mi nejaky kontakt.dakujem! :)
Bobina

Re: kastracia-veterinar

Poslaťod Hosť » Ned 10. Feb 2008 15:16:56

preco ho treba kastrovat?
Hosť

Poslaťod Kaca » Ned 10. Feb 2008 16:54:32

Je to zo zdravotnych dovodov?
Vodca svorky :)
Obrázok užívateľa
Kaca

Poslaťod Bobina » Ned 10. Feb 2008 18:17:32

viete,ja uznavam kastrovanie,ak by kazdy kastroval,v utulkoch by nebolo takmer ziadneho psa.kazdy ma na kastraciu iny nazor,urcite sa aj medzi vami najdu ti,kt. na mna budu mat teraz dost negativny nazor,ale ja uz nechcem kazdy den si vycitat myslienku,ze aj mojim, pricinenim su mozno na svete nejake nechcene psy.preto som sa rozhodla,ze psika vykastrujem toto leto(aby mal viac casu na zotavenie po kastracii).
Bobina

Poslaťod Kaca » Ned 10. Feb 2008 18:23:13

Leto je na operaciu to najhorsie obdobie. Ked uz to silou-mocou chces, tak jar alebo jesen. Ja inak som velmi tvrdo proti kastracii, radsej si psa ustazim, toto je velmi pohodlne riesenie, ked nechas zmrzacit zdraveho psa. Zo zdravotnych dovodov ano, ale takto... bud si zabezpec plot, alebo psa... to nejde???? Ak ho nechas vykastrovat, priprav sa na dalsiu socializaciu. Nebudes uz mat toho isteho psa (povahovo) co doteraz. Dokonca sa to (aj napriek mnohym mudrym veterinarom) moze zvrhnut do agresivity... ale ako by niekto povedal, je to Tvoj pes, Tvoja VEC...
Obrázok užívateľa
Kaca

Poslaťod Bobina » Ned 10. Feb 2008 18:48:44

nie,prepac,ale s tymi poslednymi slovami nesuhlasim!moj pes pre mna je rovnako dolezity ako moj zivot.je to clen rodiny,nikdi by som ho nenazvala VECOU,nech by sa dialo hocico.ale co sa tyka tej kastracie-pozri,viem,ze je to velky krok,a bez uvazenia by som ho nerobila a rozhodne,pred tym,ako mi psa vykastruju sa porozpravam s veterinarom o moznom "pre a proti".pocula som nazory ludi,kt. maju kastrovane zviera.ani jeden nepovedal,ze sa ich pes zmenil k horsiemu,prave naopak,bud sa vraj nezmenil,alebo bol len MENEJ agresivny.podla mna v ziadnom pripade nemoze pes byt po vykastrovani este viac agresivny(ako aj ine zviera:napr.jazdim na koni a casto ludia davaju kastrovat kone len kvoli tomu,aby "skrotli").
hovoris,ze cez leto nie,s tym suhlasim,hej,ja som sa trocha pomylila,chcem ho vykastrovat na jar(preto som hned vravela,ze urychlene,lebo jar sa uz dost blizi).
Bobina

Poslaťod Hosť » Ned 10. Feb 2008 18:52:23

kastrovat psa z obavy ze ho neustrazim a ze by nakryl mi pripada ako nastrihnut mu achilovky aby neutekal
skor to je problem tej fenky ktoru by mohol nakryt pretoze ak nie on tak iny
u fenky kastracia vyriesi aj pripadnu pyometru vo vyssom veku hlavne ak nemala dovtedy steniatka
kastrovat psa preto aby nejaka nekastrovana fenka nemala steniatka mi pripada dost nevhodne riesenie
Hosť

Poslaťod Hosť » Ned 10. Feb 2008 19:02:30

Len tak z netu:

Ak nemienite psa použiť v chove, je ešte možné dať ho vykastrovať. Všetky vedecké články, ktoré sa mi do dnešného dňa dostali do ruky sa zhodujú v tom, že kastrácia nijakým spôsobom neovplyvní ani povahu ani správanie psa. Z vlastných pozorovaní viem však skôr opak. Celá dedina pri ktorej žijeme si dáva kastrovať psov (samcov) a vidím na nich ako očividne sa zmenia. Kastráciou už prestávajú byť samci a teda stratia schopnosť plodiť šteniatka-čo je v prírode najhlavnejšie poslanie jedinca. Zoberie sa im zmysel života a celá príčina bytia a existencie. Sú oveľa ustráchanejší, zbabelejší pri konfrontácii s iným nevykastrovaným psom. Niektorý sa stali zákerný až vyslovene nezmyselne a zo zábavy útočiaci na zvieratá, hydinu a vystupňovalo sa to až útokmi na dieťa a dospelých ľudí-vlastných majiteľov. Psi boli dôsledne očkovaný proti besnote a dovtedy nadmieru dobrácky. Viem si vysvetliť zmenu ich správania jedine kastráciou. Tie spomínané články a knižné publikácie sa mi zdajú tendenčné a propagačné, keďže psi sa v mestách značne premnožili a stúpa aj počet vyhodených a túlavých psov. Toľko teda ku kastrácii. Ja považujem kastráciu za horší čin ako zabitie.

http://hnedeusi.host.sk/kapitoly/vybrat ... fenku.html
Hosť

Poslaťod MisheliQ » Ned 10. Feb 2008 19:14:11

:smajl51: zdravého psa dať kastrovať uha...nikdy!
Obrázok užívateľa
MisheliQ

Poslaťod Kaca » Ned 10. Feb 2008 23:13:27

Bobina,

je pekne, ze Ta zaujimaju eventualne nechcene steniatka, ale ja osobne by som to riesila ustrazenim psa. Nemate dobry plot alebo ako? Ked sme sa prestahovali sem na dedinu, prva vec, co sa robilo, boli ploty... To o veci som napisala schvalne, lebo ak si myslis, ze keby sa k tomu ten pes mohol vyjadrit, ze by suhlasil, tak sa asi velmi mylis. A ked neberies do uvahy jeho psychiku a jeho potreby, potom... ???
Obrázok užívateľa
Kaca

Ďalší

Späť na Zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia