vyplavovanie vapnika u psa

Diskusia o zdraví, veterinárnej starostlivosti, ochoreniach a úrazoch zvierat.

vyplavovanie vapnika u psa

Poslaťod nerka » Pia 09. Okt 2009 18:43:56

Ahojte

Mame problem. Moja 11 rocna fenka vela pije a cika.Po 3 tyzdnoch sa zistilo ze ma vela vapniku a tak pije, pije a cika a cika a vyplavuje vapnik. Strasne zoslabla a strasne jej rednu kosti :smajl133: . Cakame na krvne vysledky ktore budu az v pondelok. Momentalne je na infuziach u veterinara. Ak do pondelka vydrzime budeme radi. Mate alebo mali ste niekto takyto problem ? Co dalej?
nerka

Re: vyplavovanie vapnika u psa

Poslaťod Tatranská Afrika » Uto 13. Okt 2009 10:10:21

Má veľa vápniku a rednú jej kosti? To mi nejde dokopy... čím kŕmite?
Rhodesian Ridgeback http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok užívateľa
Tatranská Afrika

Poslaťod nerka » Str 14. Okt 2009 13:40:48

no takze to nie je v krmeni, zobrali sme Nerku do brna a tam jej zistili ze ma nador v kostiach . Takze tento nador jej postupne vyziera kosti z vnutra a sposobuje vyplavovanie vapniku. Takze ak vam pes vela pije, cika, slabne a zhorsuje sa mu chodza moze to byt tento problem. Ak mate otazky tak sa pytajte, poskytnem informacie ak to ma pomoct
nerka

Poslaťod Brona » Str 14. Okt 2009 15:40:22

Och tak to mi je luto :25: Prajem fenocke vela sil!
Chcela by som sa opytat ako sa robi diagnostika v tomto pripade. Krvne testy?
Obrázok užívateľa
Brona

Poslaťod diana » Str 14. Okt 2009 15:42:44

nerka píše:no takze to nie je v krmeni, zobrali sme Nerku do brna a tam jej zistili ze ma nador v kostiach . Takze tento nador jej postupne vyziera kosti z vnutra a sposobuje vyplavovanie vapniku. Takze ak vam pes vela pije, cika, slabne a zhorsuje sa mu chodza moze to byt tento problem. Ak mate otazky tak sa pytajte, poskytnem informacie ak to ma pomoct

pripajam sa k broni, nech sa sucina drzi
mna by zaujimalo,ako to prebiehalo v tom brne. boli ste na jaggyne? mozme aj ss, ak nechcete na fore
nas sa to netyka, to vsetko amerika
Obrázok užívateľa
diana

Poslaťod Anka » Str 14. Okt 2009 15:46:25

Tiež mi je to strašne ľúto. Držte sa Vy aj fenka.
Obrázok užívateľa
Anka
Administrátor stránky

Poslaťod nerka » Str 14. Okt 2009 15:58:31

Takze velmi pekne Vam dakujem, pokusime sa dat doporiadku. V Brne sme sa objednali k doktorovi Hanzlickovi klinika Jaggy. Nerku nám vysetroval asi 45 minut az potom si pozrel jej zdravornu dokumentaciu co sa robila tu v Bratislave. Povodne sme tam boli objednane na CT, no doktor povedal ze ma podozrenie na nador v kosti, ci suhlasime s vysetrenim. Porobili si rengen a potom jej lokalne jej umrtvili nozicky a ihlou jej vzali vzorku z kosti na 2 miestach. Po hodinke sme sa vratili a vysledky potvrdili doktorov predpoklad. Teraz je na infuziach a cakame na lieciky. Su to ludske lieky a je to vlastne chemoterapia, no Nerku by to malo postavit na nohy.
nerka

Poslaťod diana » Str 14. Okt 2009 16:01:42

nerka píše:Takze velmi pekne Vam dakujem, pokusime sa dat doporiadku. V Brne sme sa objednali k doktorovi Hanzlickovi klinika Jaggy. Nerku nám vysetroval asi 45 minut az potom si pozrel jej zdravornu dokumentaciu co sa robila tu v Bratislave. Povodne sme tam boli objednane na CT, no doktor povedal ze ma podozrenie na nador v kosti, ci suhlasime s vysetrenim. Porobili si rengen a potom jej lokalne jej umrtvili nozicky a ihlou jej vzali vzorku z kosti na 2 miestach. Po hodinke sme sa vratili a vysledky potvrdili doktorov predpoklad. Teraz je na infuziach a cakame na lieciky. Su to ludske lieky a je to vlastne chemoterapia, no Nerku by to malo postavit na nohy.

velmi vam a nerke drzim prsty a labky, posielam :22:

dovolili vam pocas vysetrenia ostat so psom?: aky bol pristup? kolko vas to stalo (mozte aj ss, mna zaujima, ci je to ozaj take drahe, ako sa hovori) ak by ste mali zaujem, budem rada, ak sa vyjadrite v teme viewtopic.php?f=6&t=4356&p=91736&hilit=vychyrena+klinika#p91736
rozmyslam tiez o navsteve jaggyny, az raz budem bohata :roll:
nas sa to netyka, to vsetko amerika
Obrázok užívateľa
diana

Poslaťod Brona » Str 14. Okt 2009 16:05:24

Cize sa to zistilo z RTG?
Tiez by ma zaujimal pristup a cenove relacie. Pocula som uz aj velmi negativne skusenosti, napriek tomu je v mojich ociach tato klinika stale velmi vychyrena. A ak sa mozem opytat a nemate problem o tom pisat, ake ma Nerka prognozy?
Obrázok užívateľa
Brona

Poslaťod nerka » Str 14. Okt 2009 16:23:13

Takze vcera nas vyslo vysetrenie, rengen a ako to napisat odber kostnej drene tusim 150 EUR. Predpokladana cena za 7 dnovu hospitalizáciu, ktora zahrna lieky a infuzie, krvne testy a vysetrenie mocu je okolo 500 EUR. Prognozy hmm su 50 na 50. Vraj psici dobre reaguju na lieky a hadam ju to postavi na nozicky. O pristupe Vam toho zatial velmi vela nenapisem, bola som tam 1x ale dojem na mna urobili to sa musi nechat. My uz riesime problem caste pitie a cikanie asi mesiac v Bratislave a vela vysetreni sme uz mali za sebou, no nevedeli prist na to co nam je a este sa pridali nozicky. Takze tato choroba trva uz dlhsie.
Co sa tyka vysetrenia rengen bol ako prvy no na nom sa lekarovi cosi nezdalo tak pokracoval vysetrenie kostnej drene a az na zaklade tohto sa choroba potvrdila. My sme osobne pri Nerke neboli ked jej robili rengen a kostnu dren, ale mozno po dohode s lekarom by ste tam mohli byt. A na to forum co ste poslala odkaz napisem, rada pomozem
nerka

Ďalší

Späť na Zdravie

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť